www.gezibir.com - Viyana

Avusturya’nın başkenti Viyana, oturmuş şehir kültürü ve özellikle raylı sistemlerle örülü ulaşım altyapısıyla konaklama seçeneklerini daha çeşitli hale getiriyor.

Şehirde her yerden her yere raylı sistemlerle ulaşmak mümkün. Viyana’da 5 metro 27 tramvay hattı bulunuyor. Bunun yanı sıra 100’den fazla otobüs hattı mevcut.

Öyle ki ara sokaklara kadar giden tramvayları görünce çok şaşıracaksınız.Az sonra paylaşacağımız haritaya baktığınız zaman şunu net olarak anlayacaksınız.

Aslında her yer yürüme veya bir tramvayla ulaşma mesafesinde. Gezilecek yerlerin çoğu aynı noktada toplanıyor. Schonbrunn Sarayı ve Schonbrunn Hayvanat Bahçesi biraz daha dışarda kalsa da oraya ulaşım da metro ve tramvay hatlarıyla oldukça kolay.

Booking.com

NEREDE KALMALIYIZ?


Tanımadığımız bir ülkeye gittiğimizde genel olarak bir ürkeklik yaşarız. Bunu aşmanın yolu, kalacağımız yere kolay ulaşım ve kaybolma endişesini üzerimizden atmaktan geçiyor.

Bu nedenle, bize göre ilk tercih Viyana Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra hemen ulaşabileceğiniz bir tesis.Havalimanından bindiğiniz Viyana Airport Lines otobüsleri, Morzinplatz (Schwedenplatz) durağına kadar geliyor.

Buradan birçok noktaya tramvayla ulaşma imkanınız var. Kısa bir yürüyüşün ardından şehrin merkezi konumundaki Stephanplatz noktasına ulaşabiliyorsunuz. Metro durağı da olan bu yerde St. Stephan Katedrali bulunuyor.


www.gezibir.com – Viyana – Morzinplatz durağı

Burayı merkeze aldıktan sonra “Innere Stadt” denilen ana bölgede konaklama seçeneklerine bakabilirsiniz.

Tabi burada ne istediğiniz de önemli. Aşağıdaki haritadan seçenekleri inceleyebilirsiniz…

Booking.com

Morzinplatz, Stephanplatz, Opera binası (ki burası da Stephanplatz’a yakın) ve çevresinde otel bakabilirsiniz.

Bunun yanı sıra daha uygun seçenekleri değerlendirmek istiyorsanız Karlsplatz metro istasyonuna yakın yerlerden de tesis bakabilirsiniz.

Aşağıda farklı bölgelerden seçenekler sunacağız sizlere.


Booking.com

VİYANA ŞEHİR MERKEZİ OTELLERİ


INNERE STADT BÖLGESİ OTELLERİ


ÇOK TERCİH EDİLEN OTELLER


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here