Marmara Bölgesi’nin en güzel yerlerinden, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve çevredeki diğer illerde yaşayanların hafta sonu gezilerinde ilk tercihlerinden Sapanca Gölü, güzelliğiyle büyülüyor.

Sapanca Gölü’nün her yanında ayrı bir güzellik var tabi ki. Sahile inen bir yol bulduktan sonra eşsiz doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Sayfamızda bu güzel yerlerden birini ele alacağız. Sakarya’nın Serdivan ilçesi sınırlarında kalan Gölpark. Serdivan Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan Gölpark, doğanın tadını çıkarmak isteyenler için önemli bir ziyaret noktası.

Gölpark’ta açık büfe kahvaltı verilen, ayrıca gözleme, et ve tavuk çeşitlerinin de aralarında bulunduğu çeşitli yemeklerin sunulduğu bir restorana sahip.

Burada çay, kahve ve diğer içecekler de misafirlere sunuluyor.

Etrafınızda doğal yaşam tüm haliyle sürüyor, bunu yakından göreceksiniz. Suda gezinen ördek, kaz ve diğer kuşlar sizi karşılayacak. Burada ördek yumurtasına denk gelebilirsiniz.

Ayrıca göl kıyısında yılanlar, kertenkeleleri bolca görebilirsiniz, başka hayvanları görmek de artık şansınıza kalmış.

Gölpark’ta sahil boyunca ilerleyen bir yürüyüş yolu var. Yol boyunca banklar, iskeleler üzerinde masalar var.

Ayrıca çocuk oyun parkının da yer aldığı alanda, çok sayıda masa, kahvaltı yapmak, doğum günü kutlamak isteyenlerin uğrak yerlerinden.

Yaz döneminde gittiyseniz göl kıyısına inip ayağınızı suya sokabileceğiniz alanlar var, sıcaktan bunalan çocukları yüzerken görebilirsiniz.

Sahil kıyısında mangal yakmak yasak ancak üst bölümde yine masaların, barbekülerin olduğu bir bölüm var. Burada eşsiz manzara karşısında mangal keyfi yapabilirsiniz.

Sapanca merkezinin kalabalığından sıkıldıysanız burayı gezip, sonra il merkezindeki restoranlarda karnınızı doyurabilirsiniz. 

Ayrıca, şuraları da içine alan kapsamlı bir gezi programı yapabilirsiniz. Kartepe, Poyrazlar Gölü, Acarlar Longozu

Hafta sonu gezecek yer arıyorsanız, işte size bir seçenek. Haydi düşün yola, doğanın tadını çıkarın.

KONUM

SAKARYA OTEL SEÇENEKLERİ

BEST WESTERN PREMIER

RAMADA SAKARYA

BALTÜRK HOTEL SAKARYA

SEÇKİN HOTEL SPA & WELLNESS  Sakarya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here