Aslında gezen insanların en önemli konularından birisidir konaklama. “Nerede kalınır?”, “Hangi oteli seçmeliyim?”, “Otel seçerken nelere dikkat etmeliyim?”, “Ucuz oteller hangileri?” ve benzeri sorular hepimizin aklına gelir. 

Elbette ki eskiye nazaran bu konuda daha şanslıyız. “Hangi Otel” dediğinizde internette inanılmaz sayıda seçenek karşınıza gelecektir.

GEZİBİR.COM olarak sayfamızda yer verdiğimiz gezi noktalarında nerelerde kalınabileceğine ilişkin de sizlere bilgi vermeye çalışıyoruz.

Booking.com her ne kadar Türkiye’de şu an yasaklı olsa da yurt dışı otel rezervasyonlarında öne çıkıyor. 

Yine bir sürü alternatif bulunuyor. Karşılaştırmalı olarak otellere ilişkin bilgi veren siteler de tabi ki işinizi kolaylaştırabilir.

Tabi ki kriterleriniz belirleyici olacaktır. “Hangi Otel?” sorusuna cevap verirken, kriterlerinizi önünüze koyup buna göre hareket etmeniz gerekiyor.

Müşterilerin en önemli gücü kuşkusuz yorumlama ve puanlama. Buna imkan tanıyan platformlar sayesinde gerçek bilgilere ulaşmamız mümkün oluyor.

Bu konuda ön planda tutacağınız bazı hususlar size yardımcı olacaktır.

OTEL SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

  • Elbette ki yurt dışı gezileri genelde kısa oluyor. Bunu dikkate alınca, gezilecek yerlere yakınlık en önemli kriter. Özellikle yürüyerek gezilecek alanlara ulaşmak gezinin tadını çıkarmanıza yardımcı olabilir.
  • Eğer daha uygun fiyatlı yer düşünüyorsanız, merkezden biraz uzak ama metro gibi toplu taşıma araçlarına yakınlık sizin için belirleyici olabilir.
  • Vaktinizi yiyecek aramakla geçirmek istemiyorsanız, “kahvaltı dahil” seçeneğini değerlendirebilirsiniz.
  • Pek yapılmaz belki ama, rezervasyon yapmayı düşündüğünüz tesise Google Haritalar‘da bakıp, sokak görünümüyle tesisin çevresiyle ilgili daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. 
  • Doğru tercih için kullanıcı yorumları önemli. Temizlik, konum, tesisin imkanları vs. Burada da genel değerlendirmeye bakmak gerekiyor. Çünkü bazı özel durumlardan kaynaklı negatif yorumlar yapılabiliyor.

“OTEL SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?” sorusuna ilişkin BOOKİNG.COM üzerinden inceleme yapmak için tıklayın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here